Dobrodružství Nového Zélandu (oba ostrovy) - karavanem

Dobrodružství Nového Zélandu (oba ostrovy) - karavanem, Nový Zéland, 20.11.2017, Bez stravy

Dobrodružství Nového Zélandu (oba ostrovy) - karavanem starstarstar

Dobrodružství Nového Zélandu (oba ostrovy) - karavanem
Termín:
20.11. – 9.12.2017
Změnit termín
Délka:20 dní
Doprava:letecky (-)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:109376021
69 990 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Vždy jste toužili po dobrodružné cestě karavanem v dalekých končinách a k tomu v nejhezčích přírodních scenériích světa? Potom je tento zájezd přesně pro Vás! Citlivě sestavený zájezd za krásami Nového Zélandu, navštívíte ta nejznámější místa obou ostrovů, na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, krásné pláže, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k Maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, fjordy a zátoky s tuleňi. Cestujte po Novém Zélandu zařízeným karavanem a vším ostatním co budete na Vaší cestě potřebovat. K tomu Vám připrávíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování. Zajištěný karavan Vám nabídne pohodlí k přespání, najdete zde i teplou sprchu, toaletu a kuchyňku!
Ubytování
Noclehy 3* v hotelu v Aucklandu dle programu (při příletu a odletu);
Dále dle programu v obytném karavanu s veškerým vybavením a plným pojištěním.

Zajištěný karavan bude mít vybavenou kuchyňku, toaletu a teplou sprchu.
Poloha
Nový Zéland – severní ostrov (Auckland, Coromandel, Rotorua, NP Tongariro, Wellington) a jižní ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, Punakaiki, Franz Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)
Sport a zábava
Plavání na nejhezčích plážích Zélandu.
Možnost raftingu, bungee jumpingu nebo jízdy na koních v Rotorue (centru pro adrenalinové sporty.
Koupání v horkých pramenech v přírodě.
Procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek.

Za příplatky:
4h trek na ledovec Franz Josef, cena: 1.790 Kč;
Výlet lodí mezi fjordy Milford Sound, cena: 1.490 Kč;
Výlet lodí v NP Abel Tasman, cena: 1.390 Kč;
Kajakování v NP Abel Tasman, cena od 1.990 Kč;
Kajakování celý den v NP Abel Tasman, cena od 1.990 Kč;
Let helikoptérou na ledovec Franc Josef, cena: 4.090 Kč;
Vyhlídkový let nad sopkami, severní ostrov.
Další informace
Cena tohoto zájezdu obsahuje letenku knihovanou v optimální knihovací třídě. Cena zájezdu se může lišit dle vyprodanosti letenek na Vámi zvolený termín.
Počátek tohoto zájezdu si můžete zvolit na jakýkoliv den v roce, stejně tak doba zájezdu může trvat libovolně dle Vašeho přání.
Možnost napojení a prodloužení o pobyt na Fiji, viz. zájezdy Exotické ostrovy.
Doprava
letecky, po NZ vybaveným karavanem
Program
1. - 2. den
Praha (Vídeň) - Auckland

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Aucklandu v den 3.

3. den
Auckland

Po příletu do Aucklandu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Krátká prohlídka centra města Auckland dle námi připravených informací. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu.

4. den
Auckland - Coromandel

Dopoledne si vyzvednete zajištěný karavan a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Coromandel, asi 170 km. Zde můžete odpoledne navštívit známou pláž Hot Water Beach, kde si při odlivu můžete vyhloubit díru v písku, která se Vám napustí horkou vodou! Nocleh v karavanu v oblasti.

Od nás dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity. Zároveň také brožuru levných kempů po celém Novém Zélandu.

5. den
Coromandel - Rotorua

Část dne na prohlídku této pěkné oblasti, která nabízí krásné pobřeží a možná nejhezčí pláže Zélandu. Vydáte se procházkou po pobřeží na vyhlášenou Cathedral Beach dle našich instrukcí, která je považována za nejhezčí pláž Nového Zélandu. Odpoledne následuje cesta do města Rotorua, asi 250 km. Nocleh v oblasti či kempu dle uvážení.

Zajištěný karavan bude mít vybavenou kuchyňku, toaletu a teplou sprchu.

6. den
Rotorua

Rotorua je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíte gejzíry, geotermické parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Dle námi připravených informací následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Nocleh v oblasti jezera.

Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní.
Do rukou dostanete Manuál NZ, který bude také zahrnovat naše osobní zkušenosti z cestování s karavanem po Novém Zélandu.

7. den
Tongariro NP

Ráno jedete krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nocleh v oblasti jezera Taupo.

Doporučujeme vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek, zeptejte se nás na podrobnosti.

8. den
Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington. Nocleh v oblasti.

9. den
Wellington - Nelson

Dopoledne máte ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda Vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou senérié okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete do města Nelson nebo až k NP, nocleh v oblasti.

10. den
NP Abel Tasman

Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Doporučujeme si vzít dopravu loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP. Nocleh v oblasti.

Na přání Vám zajistíme dopravu lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek.
V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

11. den
Nelson - Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály). V oblasti Greymouth si můžete udělat procházku k útesu odkud můžete vidět kolonii tuleňů – vše uvedeno v námi vypracovaném plánu cesty, Manuál NZ. Nocleh v oblasti Greymouth.

12. den
Franz Josef ledovec

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máte celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít organizované túry přímo po ledovci s průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovecem. Nocleh v oblasti.

Doporučujeme túru s průvodcem po ledovci, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

13. den
Franz Josef – Queenstown

Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson Lake. Poté pokračujete k dalšímu ledovci Fox na krátkou prohlídku. Vaše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka ležícího u pěkného jezera. Dále možná zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town dle našich instrukcí v Manuálu NZ. Odtud pokračujete až do Queenstownu (celá cesta asi 400 km). Nocleh v oblasti u jezera.

14. den
Queenstown

Volný den na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, který je centrem všeho dění na tomto ostrově. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v oblasti.

V připraveném dokumentu Manuál NZ najdete všechny potřebné informace pro prohlídku tohoto krásného městečka.

15. den
Milford Sound

Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau (170 km), odkud pokračujete do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Možnost projíždky na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v oblasti jezera Te Anau.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na Milford Sound, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

16. den
Te Anau – Mt. Cook NP

Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě typická scenérie Zélandu, jezera a ovce. Nocleh v oblasti NP Mt. Cook, jednoduchý kemp přímo na místě.

17. den
Mt. Cook NP - Christchurch

Ráno krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, my Vám doporučujeme 4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce, vše popsáno v Manuálu NZ. Odpoledne jedete kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, až do Christchurch. Nocleh v oblasti, v kempu poblíž Christchurch.

V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti NP.

18. den
Christchurch - Auckland

Dopoledne prohlídka centra města Christchurch, které je největším městem na jižním ostrově. Odpoledne vracíte auto na letišti a čeká Vás lokální let zpět do Aucklandu. Po příletu do Aucklandu Vás odvezeme do hotelu. Případně si můžete prohlédnout noční Auckland. Nocleh v hotelu.

Pokud Váš mezinárodní let odlétá v nočních hodinách, potom Váš program může skončit tímto dnem.

19. - 20. den
Auckland odlet

Ráno transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy. Při mezinárodním letu je jídlo zajištěno.

Přílet domů a konec programu.
Cena zahrnuje
- zpáteční letenku Praha (Vídeň) – Auckland, včetně letištních poplatků a tax
- 1 x lokální let dle programu
- noclehy v hotelu v Aucklandu dle programu
- pronájem karavanu pro 2 osoby s veškerým vybavením a plným pojištěním
- trajekt mezi severním a jižním ostrovem
- kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst
- transfery z letiště do hotelu a zpět
- pojištění CK proti úpadku
- česká asistenční telefonní linka v Austrálii.
Cena nezahrnuje
Osobní pojištění, stravování, benzín, služby neuvedené v programu.

Za příplatek:
Větší karavan než je v ceně, zeptejte se na podrobnosti
Hotel se snídaní – příplatek 1000 Kč

Fakultativní výlety:
3h trek na ledovec Franz Josef, cena: 1.790 Kč
Výlet lodí mezi fjordy Milford Sound, cena: 1.490 Kč
Výlet lodí v NP Abel Tasman, cena: 1.390 Kč
Kajakování v NP Abel Tasman, cena od 1.990 Kč
Kajakování celý den v NP Abel Tasman, cena od 1.990 Kč
Let helikoptérou na ledovec Franc Josef, cena: 5.090 Kč
Vyhlídkový let nad sopkami, severní ostrov
Prodloužení o návštěvu vinařské oblasti Marlborough – extra 1 až 2 dny
Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je dovolená-na-přání s.r.o., IČ 06518770. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit podmínky pořádání zájezdu. Cenník a objednávka
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK