Karavanem po jižním ostrově Nového Zélandu

Karavanem po jižním ostrově Nového Zélandu, Nový Zéland, 22.10.2017, Bez stravy

Karavanem po jižním ostrově Nového Zélandu

Karavanem po jižním ostrově Nového Zélandu
Termín:
22.10. – 5.11.2017
Změnit termín
Délka:15 dní
Doprava:letecky (-)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:109392611
54 990 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Dobrodružná cesta karavanem po jižním ostrově Nového Zélandu, krásnou a divokou krajinou Pána prstenů. Jižní ostrov Vám nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, fjordy a zátoky s tuleňi. Cestujte po Novém Zélandu zařízeným karavanem a vším ostatním co budete na Vaší cestě potřebovat. K tomu Vám připrávíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování. Zajištěný karavan Vám nabídne pohodlí k přespání, najdete zde i teplou sprchu, toaletu a kuchyňku!
Ubytování
Nocleh v hotelu v Christchurchi po příletu, dle programu.
Kempy, v karavanu, dle programu.
Poloha
Nový Zéland – jižní ostrov (Christchurch, NP Mt. Cook, Queenstown, Te Anau, Milford Sound, Franz Josef, Fox, Punakaiki, Abel Tasman NP, Kaikoura)
Další informace
Karavan je pro 2 osoby, menší velikosti, zahrnuje však: vybavenou kuchyňku, toaletu, teplou sprchu, postel pro 2 osoby.
Cena tohoto zájezdu obsahuje letenku knihovanou v optimální knihovací třídě. Cena zájezdu se může lišit dle vyprodanosti letenek na Vámi zvolený termín.
Počátek tohoto zájezdu si můžete zvolit na jakýkoliv den v roce (říjen až květen), stejně tak doba zájezdu může trvat libovolně dle Vašeho přání.
Doprava
letecky, poté karavanem
Program
1. - 2. den
Praha (Vídeň) - Christchurch

Let na trase Praha (Vídeň) – Christchurch s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Christchurch v den 3.

3. den
Christchurch

V libovolný čas přílet do Christchurch, následuje transfer do hotelu, zbytek dne máte čas na prohlídku města dle našich materiálů. Zajištěn nocleh v hotelu centru města.

4. den
Christchurch - Twizel

Ráno vyzvednutí karavanu a cesta ke krásnému jezeru Tekapo s působivou mléčnou barvou. Dále pak pokračujete do NP Mt. Cook, kde můžete kempovat přímo v NP (cca 350 km).

Od nás dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity. Zároveň také brožuru levných kempů po celém jižním ostrově NZ.

5. den
NP Mt. Cook

V tomto NP Mt. Cook máte čas na skvělou půldenní procházku horskou přírodou dle našich instrukcí, odpoledne pokračujete typickou NZ krajinou do města Queenstown, asi 300 km. Nocleh v kempu u jezera.

Zajištěný karavan bude mít vybavenou kuchyňku, toaletu a teplou sprchu.

6. den
Queenstown

Dnes máte volný den na prohlídku tohoto kouzelného městečka Queenstown, které je centrem všeho dění na jižním ostrově. Město je zasazeno v krásné přírodě hor a leží u pěkného jezera. Nabízí se zde také mnoho sportovních či adrenalinových aktivit, na své si přijdou i milovníci maorské kultury. Nocleh v kempu u jezera.

V našem manuálu pro cestu po NZ, který Vám připravíme bude i popis nejhezčích míst Queenstownu.

7. den
Milford Sound

Ráno Vás čeká cesta z Queenstownu přes vesnici Te Anau až na Miford Sound, který je údajně nejhezčím místem celého Zélandu. Celá oblast se nachází v národním parku fjordů. Možnost projíždky na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v karavanu u jezera Te Anau.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na Milford Sound, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

8. den
Milford Sound – Franz Josef

Od jezera Te Anau vyjíždíte na celodenní cestu (asi 450 km), která Vás povede typickou krajinou Nového Zélandu kolem pastvin s ovcemi a kolem jezer. Pojedete přes historické městečko Arrow Town, kde se dříve těžilo zlato, dále přes malebné městečko Wanaku a dále po západním pobřeží až do vesnice Franz Josef. Případně zastávka u ledovce Fox na vyhlídku a krátkou procházku. Nocleh v oblasti.

Do rukou dostanete Manuál NZ, který bude také zahrnovat naše osobní zkušenosti z cestování s karavanem po Novém Zélandu.

9. den
Ledovec Franz Josef

Dopoledne Vás čeká prohlídka oblasti, máte celé dopoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít organizované túry přímo po ledovci s průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovecem. Poté krátká zajížďka na zrcadlové jezero Matheson Lake. Vaše cesta odpoledne pokračuje do městečka Greymouth, nocleh v oblasti.

Doporučujeme túru s průvodcem po ledovci, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

10. den
Greymouth – Punakaiki - Nelson

Ráno můžete vyrazit na krátkou procházku nedaleko Greymouth kde můžete vidět z útesů tuleně. Poté již jedete do nedalekého Punakaiki, které je oblíbeným turistickým místem. Najdete zde vyhlášené palačinkové skály. Pokračujete dále na sever po západním pobřeží, které Vám nabídne krásné vyhlídky na pobřeží a oceán. V podvečer přijíždíte do města Nelson, které je vstupní branou do NP Abel Tasman. Nocleh v oblasti NP.

11. den
NP Abel Tasman

Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Doporučujeme si vzít dopravu loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP. Nocleh v oblasti.

Na přání Vám zajistíme dopravu lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek.

V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

12. den
Nelson – Marlborough - Kaikoura

Ráno vyrážíte do možná nejlepší vinařské oblasti Nového Zélandu, Marlborough. Zde máte část dne na zastávku a prohlídku vinic. Odpoledne pokračujete do městečka Kaikoura, asi 250 km. Nocleh v oblasti

13. den
Kaikoura - Christchurch

Dnes máte většinu dne vyhrazeného pro oblast Kaikoury, která je známá svým bohatým zvířecím životem podél pobřeží. Dle sezóny můžete vidět tuleně nebo pozorovat velryby a delfíny. V sezóně velryb doporučuji vyrazit na vyhlídkovou plavbu lodí. V podvečer nedlouhá cesta (180 km) do města Christchurch a nocleh v kempu u města.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na pozorování velryb, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

14. den
Christchurch odlet

Ráno vracíte auto na letišti a poté Vás čeká odlet z Christchurch dle Vašich mezinárodních letenek.

15. den
Přílet do Evropy

Přílet domů a konec programu.
Cena zahrnuje
- zpáteční letenku Praha (Vídeň) – Christchurch, včetně letištních poplatků a tax
- nocleh v hotelu v Christchurch dle programu
- pronájem karavanu pro 2 osoby s veškerým vybavením a plným pojištěním
- kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst
- transfery z letiště do hotelu a zpět
- pojištění CK proti úpadku
- česká asistenční telefonní linka v Austrálii.

Cena je kalkulována na základě dvou cestujících.
Cena nezahrnuje
Osobní pojištění, stravování, benzín, služby neuvedené v programu.

Za příplatek:
Větší karavan než je v ceně, zeptejte se na podrobnosti.

Fakultativní výlety:
4h trek na ledovec Franz Josef, cena: 1.790 Kč
Výlet lodí mezi fjordy Milford Sound, cena: 1.490 Kč
Výlet lodí v NP Abel Tasman, cena: 1.390 Kč
Let helikoptérou na ledovec Franc Josef, cena: 4.090 Kč
Prodloužení o návštěvu vinařské oblasti Marlborough – extra 1 až 2 dny
Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je dovolená-na-přání s.r.o., IČ 06518770. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit podmínky pořádání zájezdu. Cenník a objednávka
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK