Krásy Nového Zélandu

Dovolená, First Minute a Last Minute zájezdy od SMARTFLY agency
Select country and destination
Krásy Nového Zélandu - Nový Zéland

Krásy Nového Zélandu starstarstar

Krásy Nového Zélandu
Doprava:
letecky
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
Bez stravy
Popis
Pečlivě sestavený zájezd za krásami Nového Zélandu, navštívíte ta nejznámější místa obou ostrovů, na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, krásné pláže, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k Maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, fjordy a zátoky s tuleňi. Cestujte po Novém Zélandu zařízeným autem, ubytováním a vším ostatním co budete na Vaší cestě potřebovat. K tomu Vám připrávíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování. Vydejte se za nejhezčí krajinou na konec světa!
Ubytování
16 noclehů v hotelu nebo motelu dle programu .
Poloha
Nový Zéland – severní ostrov (Auckland, Waitomo, Rotorua, NP Tongariro, Wellington) a jižní ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, Punakaiki, Franz Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch).
Sport a zábava
Adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping, jízda na koních, skvělé treky podél pobřeží, kajakování, projíždky na lodi mezi fjordy, tůry aj.
Další informace
Cena tohoto zájezdu obsahuje letenku knihovanou v optimální knihovací třídě. Cena zájezdu se může lišit dle vyprodanosti letenek na Vámi zvolený termín.
Počátek tohoto zájezdu si můžete zvolit na jakýkoliv den v roce, stejně tak doba zájezdu může trvat libovolně dle Vašeho přání.
Možnost napojení a prodloužení o pobyt na Fiji.
Doprava
letecky, v místě pronajatým automobilem
Program
1. - 2. den
Praha (Vídeň) - Auckland

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Aucklandu v den 3.

3. den
Auckland

Po příletu do Aucklandu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Krátká prohlídka centra města Auckland dle námi připravených informací. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu.

4. den
Auckland - Waitomo

Dopoledne si vyzvednete zajištěné auto a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Odpoledne máte čas si prohlédnout tuto oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. Nocleh v motelu v oblasti Waitomo.

Do rukou dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity.

5. den
Waitomo - Rotorua

Dopoledne Vás čeká krátký přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Volný zbytek dne pro prohlídku oblasti dle plánu. Zde uvidíte gejzíry, geotermické parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Večer možnost vyzkoušet termální prameny. Nocleh v hotelu.

6. den
Rotorua - Taupo

Volný den na prohlídku přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Nocleh v motelu.

Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní.

7. den
Tongariro NP

Ráno jedete krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nocleh opět u jezera Taupo.

Doporučujeme vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek, zeptejte se nás na podrobnosti.

8. den
Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington. Nocleh v hotelu.

9. den
Wellington - Nelson

Dopoledne máte ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda Vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérié okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete do města Nelson, kde Vás čeká nocleh v motelu-hotelu.

10. den
NP Abel Tasman

Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Doporučujeme si vzít dopravu loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP. Nocleh v Nelsonu.

Na přání Vám zajistíme dopravu lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek.

V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

11. den
Nelson - Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály). V oblasti Greymouth si můžete udělat procházku k útesu odkud můžete vidět kolonii tuleňů – vše uvedeno v námi vypracovaném plánu cesty, Manuál NZ. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu.

12. den
Franz Josef ledovec

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máte celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít organizované túry přímo po ledovci s průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovecem. Nocleh v motelu ve vesnici.

Doporučujeme tůru s průvodcem po ledovci, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

13. den
Franz Josef – Queenstown

Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson lake. Poté pokračujete k dalšímu ledovci Fox na krátkou prohlídku. Vaše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka ležícího u pěkného jezera. Dále možná zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town dle našich instrukcí v Manuálu NZ. Odtud pokračujete až do Queenstownu (celá cesta asi 400 km). Nocleh v hotelu-motelu.

14. den
Queenstown

Volný den na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, který je centrem všeho dění na tomto ostrově. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v motelu-hotelu.

V připraveném dokumentu Manuál NZ najdete všechny potřebné informace pro prohlídku tohoto krásného městečka.

15. den
Milford Sound

Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau (170 km), odkud pokračujete do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Možnost projíždky na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v motelu v Te Anau.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na Milford Sound, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

16. den
Te Anau – Mt. Cook NP

Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě typická scenérie Zélandu, jezera a ovce. Nocleh ve vesnici Twizel nedaleko NP Mt. Cook.

17. den
Mt. Cook NP - Christchurch

Ráno krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné tůry, my Vám doporučujeme 4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce, vše popsáno v Manuálu NZ. Odpoledne jedete kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, až do Christchurch, kde Vás čeká nocleh v hotelu.

V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

18. den
Christchurch - Auckland

Dopoledne prohlídka centra města Christchurch, které je největším městem na jižním ostrově. Odpoledne vracíte auto a čeká Vás lokální let zpět do Aucklandu. Po příletu do Aucklandu Vás odvezeme do hotelu. Případně si můžete prohlédnout noční Auckland. Nocleh v hotelu.

Pokud Váš mezinárodní let odlétá v nočních hodinách, potom Váš program může skončit tímto dnem.

19. den
Auckland odlet

Ráno transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy. Při mezinárodním letu je jídlo zajištěno.

20. den
Přílet domů

Přílet domů a konec programu.
Cena zahrnuje
- zpáteční letenku Praha (Vídeň) – Auckland, včetně letištních poplatků a tax
- 1 x lokální let dle programu
- 16 noclehů v hotelu nebo motelu dle programu
- pronájem auta Toyota Corrola na celou dobu dle programu, auto s připojištěním
- trajekt mezi severním a jižním ostrovem
- kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst
- transfery z letiště do hotelu a zpět
- pojištění CK proti úpadku
- česká asistenční telefonní linka v Austrálii

Výše uvedená cena je uvedena za 1 osobu sdílející jeden pokoj a auto s dalším cestujícím.
Cena nezahrnuje
Osobní pojištění, stravování, benzín, služby neuvedené v programu.

Za příplatek:
Větší auto než je standardně v ceně.

Fakultativní výlety:
3h trek na ledovec Franz Josef, cena: 1.790 Kč
Výlet lodí mezi fjordy Milford Sound, cena: 1.490 Kč
Výlet lodí v NP Abel Tasman, cena: 1.390 Kč
Kajakování v NP Abel Tasman, cena od: 1.990 Kč
Výlet helikoptérou nad ledovci Franz a Fox, cena 5.090 Kč
Vyhlídkový let nad sopkami - NP Tongariro, cena: 2.990 Kč na osobu
Extra 1-2 dny vyhlášené vinice NZ oblast Marlborough

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.